![](https://static.wixstatic.com/media/7430f5_27c619c5cb1b4122bee74598e573e883~mv2_d_4000_3000_s_4_2.jpg/v1/fill/w_147,h_110,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/7430f5_27c619c5cb1b4122bee74598e573e883~mv2_d_4000_3000_s_4_2.jpg)
Ο Ιανουάριος τελειώνει...το κλίμα των Χριστουγέννων πέρασε..γι' αυτό και ετοιμαζόμαστε για έναν ακόμα εορταστικό μήνα...γιατί είναι ωραίο πάντα να γιορτάζουμε κάτι..
Τον Φερβουάριο ο τόπος θα γεμίσει καρδιές, λουλούδια και σοκολατάκια, γι' αυτό κι εγώ είπα να ετοιμάσω από τώρα το μανικιούρ του επόμενου μήνα (μην με βρει κι απροετοίμαστη...)
![](https://static.wixstatic.com/media/7430f5_2ec45ffcc5954a6a8739cd9fd4fc8fff.jpg/v1/fill/w_147,h_110,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/7430f5_2ec45ffcc5954a6a8739cd9fd4fc8fff.jpg)
Χρησιμοποίησα ένα πολύ απαλό ροζ χρώμα, αυτοκόλλητο 'Love' σε χρησή απόχρωση, μεταλλική χρυσή καρδιά και ροζ αυτοκόλλητα καρδιές και τελίτσες.
![](https://static.wixstatic.com/media/7430f5_13e5a211aad644898eafcbaf1ce2ebee.jpg/v1/fill/w_147,h_110,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/7430f5_13e5a211aad644898eafcbaf1ce2ebee.jpg)
Πάντα ξεκινώ με μία βάση, και μετά απλώνω το χρώμα μου.
![](https://static.wixstatic.com/media/7430f5_f9083acdb3dd4e3b8812af0fced106d8.jpg/v1/fill/w_147,h_110,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/7430f5_f9083acdb3dd4e3b8812af0fced106d8.jpg)
Και πάντα τελειώνω με ένα διαφανές βερνίκι ώστε να το κάνω πιο γυαλιστερό/ευδιάκριτο, να προστατέψω το χρώμα μου, αλλά και να σταθεροποιήσω τα διακοσμητικά μου πάνω στο χρώμα.
![](https://static.wixstatic.com/media/7430f5_3ba47a0f7606427ea3ebf28b961e5c25.jpg/v1/fill/w_147,h_110,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/7430f5_3ba47a0f7606427ea3ebf28b961e5c25.jpg)
<3 <3 <3